Kategorileri Aç / Kapat

Ümit Önal Kimdir? Hayatı - Biyografisi

Hadi şimdi Beğen butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


Ümit Onal Kimdir?
Kimdir kategorisinde bugünkü yazımız "Ümit Önal kimdir?" 1971 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Ümit Önal, ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra 1995 senesinde İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam ve Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Kendine inanan bir şekilde gelişimi için çalışmalarını sürdürerek, ilk meslek hayatına ajanslarda başlamış ve sonrasında da reklam, içerik ve prodüksiyon alanlarında TGRT ve Kanal 7 gibi medya kuruluşlarında yönetici pozisyonunda görevlerini yerine getirmiştir. Evli ve iki kız babası olan Önal, müzik dinlemeyi ve sinemaya gitmeyi oldukça seviyor.

TAVSİYE: En İyi Motivasyon Sözleri, Motive Edici Sözler

Ümit Önal Kimdir?


Ümit Önal Kimdir? Hayatı - Biyografisi

Ümit Önal iş hayatı konusunda da yükselerek devam etmiştir. 2005-2006 yılları arasında ticari organizasyonlar ve eğitim sektöründe müdürlükler yapan Ümit Önal, 2007 tarihinde Turkuvaz Grubuna katılarak, ilk başlangıçta ATV Genel Müdürü, sonrasında da grup bünyesinde yer alan tüm markalar için Reklam Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır.

TAVSİYE: Erteleme Alışkanlığından Kurtulmak için Neler Yapabiliriz?

2014-2015 yılları arasında Ciner Yayın Holding bünyesinde yayın yapan ulusal televizyon kanalı Show TV'ye geçiş yapan ve Genel Müdürlük görevini üstlenen Önal, 2015-2016 arasında da  Digitürk Genel Müdürü görevini üstlenmiştir. Ayrıca TMSF süreci yani şirketin el değiştirmesinde de aktif rol oynamıştır.

Aralık 2016 ve Aralık 2018 tarihleri arasında da Türk Telekom Satış ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış olan Ümit Önal, Aralık 2018'den itibaren de Pazarlama ve Müşteri Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yerine getirmektedir. Ayrıca vekaleten olarak da Satış Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunu üstlenmiştir.

Ayrıca Televizyon İzleme ve Araştırmaları şirketinde başkanlık yaparak, aynı kuruluşta Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmekte ve Televizyon Yayıncıları Derneği Komite Başkanlığını yürütmektedir.

İlginizi çekebilecek yazılar:

İçeriği sevdin mi? Beğen ve Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır

Hiç yorum yok: