Kategorileri Aç / Kapat

Hayâllerimizi Gerçekleştirmek için Ne Yapmalıyız?

Hadi şimdi Beğen butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


Hayâllerimizi Gerçekleştirmek için Ne Yapmalıyız?
Her geçen gün aklımızda yepyeni hayâller ile uyanıyoruz. Peki, hayâllerimizi gerçekleştirmek için ne yapmalıyız? sorusunu hiç sorduk mu kendimize... Sormalıyız da! Çünkü sorgulamalıyız, ne yapmamız gerektiğini ve neler yapılabileceğini. Bugün kendinize bir söz verin ve aşağıda yer alan maddeleri uygulamaya özen gösterin. Sizin için yazıyoruz, sadece sizin için. Bunu göz önüne alın ve siz de yapmanız gerekeni yapın, hayâller kırılmaya gelmez, bunu unutmayın.

TAVSİYE: Tutku Nedir? Tutku ve Başarı Arasındaki Ortak Noktalar

Hayâlleri Gerçekleştirmek için Ne Yapılmalıdır?


Hayâllerimizi Gerçekleştirmek için Ne Yapmalıyız?

Kendinize izin verin: Evet, kendinize bugün izin vermeye başlamalısınız. Yani hayâl kurmak için kendinize izin verin. En son ne zaman ve ne için hayâl kurduğunuzu hatırlıyor musunuz? Eğer hatırlamıyorsanız, bu üzücü. Çünkü hayâl kurmak, yaşamakla eşdeğer bir eylemdir. Bu yüzden kendiniz için, geleceğiniz için hayâl kurmaya devam etmelisiniz. Kendinizi kısıtlamayın ancak elbette "uçmak" gibi de ekstrem veya imkânsız hayâller yerine, daha gerçekçi hayâller kurun.

TAVSİYE: Öğrenciler için 5 Adımda Kendi Kendine Motive Etme

"Unutma, bir şeyin yapılamaz olduğunu düşünerek uyursan, başkasının o şeyi yaparken çıkardığı gürültüyle uyanırsın." — Konfüçyüs

Korkmayın, bırakmayın: Hayâllerinize bağlılık göstermeniz için, onlara sahip çıkmalısınız. Bu yüzden asla zorluklardan veya zorlu durumlarda kalmaktan korkmamalısınız. Çünkü zihniniz, bu yolculukta aklınıza korku dolu gerçekleri getirebilir. Veya hayâllerinizin gerçekleşmesinin zor olduğunu düşünebilirsiniz, bu gibi zamanlarda pes etmeyin. Korkmayın ve hayâllerinize sahip çıkın.

TAVSİYE: Başarı Zirvesine Ulaşmak için 8 Özel İpucu

"İlk önce kendine ne olacağını sor; sonra ne yapmak gerekiyorsa yap." — Epiktetos

Asla pes etmeyin: Hayâl kurmak demek, cesaret işi demektir. Bu yüzden asla karşılaştığınız zorlu durumlarda pes etmeyin. Hayat bu, karşınıza her şey çıkabilir. Bir sporcu veya sanatçı gibi çalışın ve dünyada etki bırakabileceğinize kendinizi inandırın. Hayâllerinizin kahramanı olmak için, pes etmeyin. Eğer pes ederseniz, duyacağınız pişmanlık, korkularınızdan daha derin izler bırakacaktır içinizde.

TAVSİYE: Başarılı Olmak için En Önemli 5 Altın Kural Nedir?

"Daha önce hiç sahip olmadığın bir şeye sahip olmak istiyorsan, daha önce hiç yapmadığın bir şey yapmalısın." — N. Peseschkian

Gözünüzde canlandırın: Bu çok önemli bir madde olup, herkesin yapması gereken de aslında budur. Hayâllerinizi gözünüzde canlandırmalısınız, böylelikle isteğiniz daha da artacaktır. Hayâllerinizi görsel bir hâle sokarak, onları gerçekleştirdiğinizi düşünün. Nasıl da mutlu oluyorsunuz ama? İşte, hayâllerinize sahip çıkarak, onlara ihanet etmeyerek, onları gerçekleştirebileceğinizi her zaman kendinize fısıldayın. Korkmayın, vicdanınız size doğru yolu gösterecektir.

TAVSİYE: Uyurken Para Kazanmak Mümkün mü? Uyuyarak Para Kazanın!

"İnciler kumsalda bulunmazlar, eğer bir tane istiyorsan onun için dalmalısın." — Çin Atasözü

Hayâllerimizi Gerçekleştirmek için Ne Yapmalıyız?

Sonuç olarak, hayâllerimizi gerçekleştirmemiz için yapmamız gereken şeyler o kadar da zor değil. Yalnızca güçlü bir irade gerekmektedir. Bu irade özünüzde var, onu yakalayın ve asla bırakmayın. Kendinize bir söz verin ve bu sözünüze sahip çıkın. Hayâller insanlar sayesinde var olur, insanlar da hayâlleri ile...

İçeriği sevdin mi? Beğen ve Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır

Hiç yorum yok: