Kategorileri Aç / Kapat

Başarılı Olamamanın Temel Sebebi: Kararsızlık

Hadi şimdi Beğen butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


Başarılı Olamamanın Temel Sebebi: Kararsızlık
Bu zamana kadar başarı hakkında birçok yazı kaleme aldık. Başarılı olmak için elbette öncelikle bir araştırma süreci gerekiyor. Ancak bazı insanlar (ben de dahil) birçok konuda detaylı plânlama yaptıktan sonra, gelecekteki olası problemleri ve çözüm önerilerini de düşünür iken, kararsız kalıyoruz. Kararsızlık da işimize fokuslanmamızı engelleyen bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

TAVSİYE: Başarılı Kadınların 5 Ortak Özelliği Nedir?

Bu yüzden kararsızlığı aşmak oldukça elzem bir durumdur. Başarı için kaçınılmaz bir gerçektir de. Dilerseniz bu konumuzda, başarılı olamamanın temel bir nedeni olan kararsızlık olgusuna şöyle bir göz atıyor olacağız. Keyifle okuyun...

Karar Ver ve Yapmaya Başla! Sonra Değil, Şimdi!


Başarılı Olamamanın Temel Sebebi: Kararsızlık

Bir işe başlarken aklımızdan yüzlerce soru işareti geçiyor, "acaba bu işi yapabilecek miyim," veya "ileride ne gibi sorunlar karşıma çıkacak," gibi yüzlerce soru işareti. Bu da beraberinde kararsızlığı getirmektedir. Bu yüzden bizlerin yapması gereken, sorunları veya olası problemleri işe başladıktan sonra çözmeye çalışmaktır. Böylelikle işe adım atmış olacağız en azından. Bu daha iyi, inanın.

TAVSİYE: Hayâllerimizi Gerçekleştirmek için Ne Yapmalıyız?

Diğer bir durumda ise, neredeyse işe hiç başlayamama gibi bir olasılık mevcut. Bu yüzden öncelikle yapmak istediğimiz iş konusunda yola çıkmalı ve bu yolda öğrenmeye devam etmeliyiz. Bildiğiniz gibi bir kitabı okurken öğreniriz ancak tam anlamı ile uygularken öğreniriz öğrenmemiz gerekenleri.

Başarılı Olamamanın Temel Sebebi: Kararsızlık

Bir şeye başlamadan önce sadece düşünürseniz ve kararsızlık ile mücadele etmezseniz, beyniniz daha erken yorulacaktır. Zihin yorgunluğu yüzünden, o işe hiç başlamayabilirsiniz. Bu yüzden bazen çok da düşünmeden bir adım atmak gerekiyor ve gerekirse önlemleri adım attıktan sonra da alabilirsiniz. Böylelikle, işe başlamış olacaksınız. Bu bağlamda, kararınızı verdikten sonra hemen işe koyulun ve sonra değil, şimdi harekete geçin. Bu şekilde başarı olasılığınız fazla olacaktır.

TAVSİYE: Başarı Zirvesine Ulaşmak için 8 Özel İpucu

Lütfen görüşlerinizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın, yorumlarınız bizler ve tüm ziyaretçilerimiz için çok kıymetlidir. Diğer bir yazımızda görüşmek üzere... 

İçeriği sevdin mi? Beğen ve Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır

Hiç yorum yok: