Kategorileri Aç / Kapat

10 - 14 Yaş Arası Kızlar için Güzellik Sırları

Hadi şimdi Beğen butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


10 - 14 Yaş Kızlar için Güzellik Sırları
10 - 14 yaşlarındaki kızlar güzel görünmek adına çeşitli saç modelleri ya da makyaj denemeleri yapabilir. Bu aşamada olunduğunda, çekici görünmek, kızların kaygısı hâline gelecektir. Bu çağda çok fazla değişikliğe maruz kalırlar ve doğru makyajı yapmak onlar için çok fazla kafa karıştırıcı bir hâle gelir.

TAVSİYE: Yağlı Ciltler Nemlendirici Kullanmalı mı?

Çünkü yetişkin veya genç gibi görünmelerini sağlayacak bir modeli oturtmak için efor sarf ederler. Bu yüzden de net bir karara varamazlar. Bir denge kurmaya çalışırlarken, doğal güzelliklerini bozabilecek parlak ve cesur renklerle baş etmeye çalışırlar. Bu yüzden bu dönemde cilt bakımı, makyaj ve saç bakımı gibi konular hakkında fikir sahibi olmak çok önemlidir.

TAVSİYE: Yoğurt Saç Uzatır mı? Yoğurtla Saç Maskesi Tarifleri

Kızlar için Güzellik Sırları


Kızlar için Güzellik Sırları

Bu yaşın tazeliğini ve temizliğini koruyabilmek için, doğal olmak her zaman daha yerinde bir tercih olacaktır. Güzel kalmak, fiziksel görüşünüşün ve temel bakımın oluşturduğu bir bütündür. Bu aşamada kendinize iyi hareket etmeyi öğretirseniz, sonraki yaşamınızda güzellik bazında herhangi bir problem ile karşılaşma olasılığınız düşük olur. Nazik görünmek, izleyicilerin zihinlerinde olumlu bir izlenim yaratan faktörleri içerir ve bir kız çocuğunun bu ara dönemde herkesin dikkatini çekme arzusu oldukça normal bir durumdur.

TAVSİYE: Sağlıklı Saçlar için Etkili ve Benzersiz 7 İpucu

Cilt Bakımı İpuçları

 • Cildinizin ışıltısı, birtakım bakım ipuçları ile daha da zenginleştirilebilir. Yeterli olabilecek kozmetik ürünlerini denemeden önce, bu ara dönemde, daha doğal bir süreci takip etmenizde fayda bulunmaktadır. Sağlıklı ve parlayan bir cilt için her zaman makyaj gerekmez.

TAVSİYE: Orta Boy Saçlar için Günlük Kullanılabilir 24 Saç Modeli

 • Sebze, meyve suları ve çiğ meyveler gibi taze gıbaları tükerek, sisteminizin verimli kalmasını sağlayabilirsiniz. Güzel kalmak istiyorsanız, kızarmış gıdalar, fast-foodlar ve diğer zararlı porsiyonların tüketiminin seviyesini kontrol etmeniz gerekir. Yüzünüze doğal bir parlaklık gelmesi için ise bol bol su içebilirsiniz. Bunun bir zararı olmayacaktır.

 • Yüzünüzü günde üç kez yıkayarak temiz tutun. Yazları yüzünüzü buz veya karpuz dilimleri ile düzenli olarak ovalayabilirsiniz. Baldan yapılmış yüz maskesi de uygulayabilirsiniz.

 • Vücudunuza dikkat ederken tamamen doğal olmalısınız. Yüzünüz dahil, vücudunuza, banyo yapmadan önce zeytinyağı veya badem yağı ile masaj yapabilirsiniz. Bir hafta sonra cildinizin dokusunda olumlu yönde gelişen bir fark gözlemleyeceksiniz.

Makyaj İpuçları

 • Bronzlaştırıcıları, koyu rujları ve yaşınızdan daha yaşlı görünmenizi sağlayacak diğer malzemeleri satın almak için asla para harcamayın. Canlı ve güzel kalmak için doğal olun. Yani bir dudak parlatıcı, göz kalemi bu yönde yeterli olacaktır.

 • Gözleriniz için tek bir maskara kullanabilirsiniz. Siyah veya kahverengi bir göz kalemi tercih edebilirsiniz. Ayrıca bir partiye gidiyorsanız, mavi tonlarla da bir deneme yapabilirsiniz. Yani gözlerinizi aydınlatmak için ince bir göz kalemi ile çizmek iyi bir fikir olabilir.

 • Dudaklarınızı şımartmaya geldiğimizde ise, parlak renkler tercih edebilirsiniz. Pembe, mercan, mavi veya lavanta bu ara dönemin renkleridir. Aromalı nemlendirici de kullanabilirsiniz.

 • Dışarı çıkmadan önce yüzünüzü bebek ürünleri ile nemlendirin. Bunun için gül suyu da kullanabilirsiniz. Güneş ışınlarını önlemek için ise güneş kremi kullanmayı unutmamalısınız. Ayrıca yüzünüzdeki küçük kusurları, kapatıcılar ile de doğal bir şekilde kapatabilirsiniz.

Saç Bakımı İpuçları

 • Saç bakımı güzel görünmenin önemli bir parçasıdır. İyi bir markaya sahip şampuan ile haftada üç kez saçlarınızı yıkayın. Yıkamadan önce ise saçlarınızı yağlayın ve şampuan ile destekleyin.

Kızlar için Saç Bakımı İpuçları

 • Saçlarınızı hasar verebilecek kimyasallara mazur bırakmayın ve saçlarınıza sık darbeli kurutucular kullanarak zarar vermeyin. Bunun yerine, sizi daha şık ve çekici gösterecek bir saç modeli elde etmeyi düşünün. Kısa bir saç modeli örneğin, farklı olabilir. Uzun saçlarınız varsa, katman katman yapmayı düşünebilirsiniz. Kıvırcık saçlarınız var ise, doğal bir şekilde bırakın.

 • Saç aksesuarları için ise renkli objeleri tercih edebilirsiniz. Yani yaşınıza uygun saç bantları veya tokaları tercih etmeniz daha doğru tercih olur.Bu dönemlerde büyüleyici görünmek ve kendinize güveninizin gelmesini sağlamak oldukça kolaydır. Bu yüzden doğal olmaya özen gösterin ve kimsayal maddelerden olabildiğince uzak durun. Bu nedenle, yaptıklarınıza ve kendiniz için seçtiğiniz malzemelerinize dikkat edin.


İlginizi çekebilecek yazılar:

İçeriği sevdin mi? Beğen ve Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

FacebookTwitterPinterestTumblrYazdır

Hiç yorum yok: