Kategorileri Aç / Kapat

Göçebe Kitap Yorumu - Stephenie Meyer

Hadi şimdi BEĞEN butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


Göçebe Kitap Yorumu - Stephenie Meyer
Göçebe kitap yorumu ile karşınızdayım. Çok eski bir kitap olmasına karşın, nedense Göçebe kitabını çok geç okuyabildim. Sanırım yeteri kadar reklamı yapılmadı ya da ben denk gelmedim bilemiyorum, ancak televizyonda yayınlanacağını gösteren bir reklama denk geldiğimde ve fragmanı izlediğimde "Neden bu kitabı daha önce okumamışım?" dedim ve tabii ki hemen kitabı bulup okumaya başladım.

Oldukça sıra dışı ve sizi kendine çeken bir konusu var. Daha önce bu tarz bir kurguya hiç denk gelmedim. Bilim kurgu ve fantastik macera, gerilim karışımı oldukça ilginç bir kitaptı ve elbette içerisinde aşk da yer alıyordu. O yüzden tek solukta okuyup bitirdiğim kitaplar arasında yerini aldı diyebilirim. Üstelik Alacakaranlık Serisi'nin yazarı Stephenie Meyer'e ait bir kitap.

Unutmadan, Alacakaranlık Serisi yeni kitabı Yaşam ve Ölüm kitap yorumu yazıma da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

TAVSİYE: Yaşam ve Ölüm Kitap Yorumu (Alacakaranlık Serisi)

Göçebe Kitap Yorumu


Göçebe Kitap Yorumu

Göçebe kitap yorumuna gelecek olursak, kitap gelecekte geçiyor, yani insan ırkının büyük bir çoğunluğu ele geçirilmiş ve kalanlar ise ele geçirilmeye çalışılıyor. Şöyle ki, diğer gezegenlerde yaşayan canlı türleri, insanların bedenlerine girerek onları kontrol edebiliyor. İnsanların çok kaba ve doğayı katleden bir tür olduğunu düşünen bu yaratıklar barışçıl ve sadece doğruyu söyleyen canlılar olduklarına inanıyorlar ve nitekim de kendilerini insan bedenlerine yerleştiriyorlar.

Melanie de küçük ve Jared ile beraber ücra bir köşede yaşıyorlardı, ancak yiyecek ilaç gibi şeyleri temin edebilmeleri için düşman bölgesine gitmeleri gerekti ve olanlar oldu. Maalesef Melanie yakalandı ve içerisine bir canlıyı yerleştirdiler ama bu sefer hiç beklemedikleri bir şey oldu. Melanie vücudunu terk etmedi Jared ve kardeşi için dayandı ve bedeninin içerisinde canlıyı yani Göçebe'yi onlara gitmeye ikna etti, asıl olay ise bundan sonra başladı. Jared ilk önce Melanie'nin hala bedeninde olduğuna inanmadı, onu öldürmek istedi, sonra aklına gelen bir fikri uyguladı ve Melanie'nin hala orada olduğuna inandı ve Melanie'nin bedenini kurtarmak için yeni bir maceraya atıldılar.

Eh her zamanki gibi devamı yok, eğer devamını öğrenmek Jared ve Melanie'nin başından geçenlere ulaşmak istiyorsanız, kitabı alıp okumalısınız. İnanın asla pişman olmayacak tek solukta bitireceksiniz bu kitabı. Hepinize şimdiden keyifli okumalar diliyorum.

Puan: 9/10
Kitap Adı: Göçebe
Orijinal Adı: The Host
Yazar: Stephenie Meyer
Çeviri: Mine Atafırat
Yayınevi: Epsilon
Sayfa Sayısı: 680
Basım Yılı: 2009

TAVSİYE: Stephenie Meyer Kimdir?

Göçebe kitap yorumu yazımın sonuna geldik. Kitabı okuduysanız, neler düşündüğünüzü aşağıdaki yorum alanından bize yazmayı unutmayın.

Yazar: Betül Erden

İlginizi çekebilecek yazılar:

Beğendin mi? Beğen veya Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

Hiç yorum yok: